| legering | 1060 |
| aluminiums renhet | ≥ 99.6% |
| tykkelse | 0.1–3,0 mm |
| bredde | 10–1000 mm |
| situasjon(Temperament) | O, H12, H14, H18 |
| Hovedbruk | elektriske komponenter, transformatorvikling, batterideler, industristripe |
Aluminium er lett og sterkt, Det er et metall som opprettholder stabilitet i ulike miljøer og er mye brukt i industrien..
Blant dem 1060 Ren aluminiumslist er høyrent aluminium(Aluminiumsrenhet generelt 99.6% mer)Det er et tynt og langt stripeformet produkt basert på, elektrisk ledningsevne, Bearbeidbarhet, Utmerket ytelse i korrosjonsbestandighet.
Denne artikkelen 1060 Definisjon og egenskaper av ren aluminiumslist, Fysiske/mekaniske egenskaper, Søknadsfelt, komparativ analyse, Kjøpeguide, og Huawei Aluminium, en stor leverandør.(huawei aluminium)Den dekker omfattende den nåværende statusen til bransjen, med fokus på.
Inkludert data og praktiske tips som umiddelbart kan brukes i praksis, Designere og innkjøpsrepresentanter, Den er sammensatt av omfattende materialer som alle produksjonsingeniører kan stole på og bruke..
1060 Rene aluminiumslister er rene 99.6% Det er et tynt, langt stripeformet materiale laget av aluminium som er nær idealet..
Når det gjelder renhet, har den overlegen elektrisk ledningsevne og duktilitet sammenlignet med andre legeringer i 1xxx-serien., Varmeledningsevnen er også høy, så varmeveksleren, Elektroniske deler, Egnet for en rekke bruksområder som emballasje og reflekterende materialer.
Sammendrag av nøkkelfunksjoner
– Basert på høyrent aluminium: vann 99.6% mer
– Utmerket duktilitet og bearbeidbarhet: Lett å bøye og kutte uten brudd selv i tynn tykkelse
– Utmerket korrosjonsbestandighet: God korrosjonsbestandighet i typiske atmosfæriske og vannmiljøer
– Høy elektrisk ledningsevne: Fordelaktig for kraftelektronikk og elektriske komponenter
– Utmerket resirkulerbarhet: Aluminium har svært lav kvalitet nedbrytning når det resirkuleres
totalt sett 1060 Strip foretrekkes i applikasjoner hvor metallrenhet og duktilitet er avgjørende..
Spesielt har etterspørselen etter lette elektroniske enheter og energilagringssystemer økt., 1060 Rollen til ren aluminiumslist øker gradvis.

1060 ren aluminiumslist
Nøkkelprosessvariabler
- tykkelse: Starter vanligvis fra en tynn stripe og skjæring til en bestemt tykkelse
- bredde: Varierer avhengig av ordrespesifikasjoner
– Temperament: O(Anseide)Fra H-serien(ja: H14, H24 osv.)varierer fra
– Overflatebehandling: åpen overflate, Matt/blank, Velg avhengig av beising osv.
Hver produsent har forskjellig prosessutstyr og kontrollsystemer., 1060 Strip har generelt relativt liten behandlingsvariasjon på grunn av dets duktile materialegenskaper., Forskjeller i overflatebehandling og skjæreprosesser har en betydelig innvirkning på sluttkvaliteten..
Derfor er det viktig å kjøpe materialer fra pålitelige leverandører..
Nøkkeltallsutvalg(Kun for referanse)
- Strekkgrense 0.2% offset: Vanligvis i området 10–25 MPa
- strekkfasthet: Omtrent 90–130 MPa rekkevidde(Varierer avhengig av temperament)
– Forlengelse: 30–40 % eller mer(Høyest for ultralett tykkelse O-temperering)
– Elektrisk ledningsevne: Omtrent 60–62 % IACS
– Termisk ledningsevne: Omtrent 205–235 W/m·K(Basert på romtemperatur)
I praksis er det viktig å kontrollere verdiene i henhold til tykkelse og temperament i leverandørens datablad..
1060 Listen er myk, så den kan brukes under høy belastning., Eller, hvis dimensjonstoleransen er stor, blir ytelsesforskjellen på grunn av endring i temperament mer merkbar..
Tabellen nedenfor viser de generelle kategoriene.
Temperament, tykkelse, Avhengig av bredden kan verdiene variere mye.
| Temperament | strekkgrense (MPa) | strekkfasthet (MPa) | forlengelse (%) | elektrisk ledningsevne (% IACS) | termisk ledningsevne (W/m·K) |
| O | 10–20 | 60–120 | 25–40 | 60–62 | 205–235 |
| H14 | 25–40 | 90–130 | 15–30 | 60–62 | 210–235 |
| H24 | 30–45 | 95–125 | 15–28 | 60–61 | 210–235 |
forsiktighet: Tallene i tabellen ovenfor er en generell veiledning., Faktiske tall er tykkelse, produksjonsbedrift, prosessforhold, Det varierer avhengig av overflatebehandling osv..
Sørg for å få siste datablad fra leverandøren før du kjøper..
1060 rent aluminiumDen kjemiske sammensetningen av nium er generelt Al. 99.6% Oppretthold statusen ovenfor.
Vanlige tillatte urenheter er:(omtrentlig rekkevidde).
Disse kjemiske komponentene bestemmer materialets elektriske ledningsevne., Korrosjonsbestandighet, Påvirker bearbeidbarheten direkte.
Sikre deg derfor en oversiktlig sammensetningstabell fra leverandør og, Det er viktig å bestemme toleransegrensene som er skreddersydd for din spesifikke applikasjon..

1060 Produksjon av ren aluminiumsbånd
kraftledning, buss bar, Intern spole av elektronikk, Som terminalmateriale 1060 Strimler foretrekkes på grunn av deres høye elektriske ledningsevne og meget gode bearbeidbarhet..
Dette er spesielt fordelaktig for å optimalisere spenningsfordelingen på grunn av forskjeller i termisk ekspansjon i kraftsystemer med flerlagsstrukturer i form av tynne strimler..
Når det er nødvendig å implementere en flerlags tynn filmform, av tynn tykkelse 1060 strips er egnet.
Hensyn ved behov
– Oksidasjon og overflatebehandling: Når det brukes som en elektrisk kontakt eller terminalmateriale, kreves oksidasjonsforebygging og elektrisk motstandsstyring.
– Håndtering av tykkelsesavvik: Når jevn tykkelse på kontaktflaten er viktig, styres tykkelsestoleransen strengt.
– Fellesmetode: lodding, Termisk ledningsevne og skjøtekvalitetskontroll under lodding
1060 Strimlene er formbare, noe som er fordelaktig når de er plassert i tynne finner for å fremme luftstrøm og opprettholde varmeoverføringseffektivitet..
I tillegg har høyrent aluminium god korrosjonsbestandighet og viser relativt stabil ytelse selv i sjøvann eller kjølemiddelmiljøer..
Betraktninger
– Avstand mellom pinner og overflatebehandling: Å øke varmeoverføringsområdet og fjerne overflateoksidfilmen har en betydelig innvirkning på termisk effektivitet..
– Strukturell styrke: Strukturell styrke og deformasjonsegenskaper må forutsies i henhold til strimmeltykkelsen., Forsterket lag om nødvendig(forsterkningslag) Vi vurderer også design.
1060 Strimlen er lett og svært reflekterende, så den kan også brukes som et reflekterende materiale..
Spesielt brukes det som materiale for å øke refleksjonseffektiviteten og sikre holdbarhet i byggemateriale- og belysningsindustrien..
Overflatebehandlingsalternativer inkluderer glansforbedring og fargekontroll., Beising eller bearbeiding til en matt overflate er også mulig..
Viktige hensyn
– Overflatefinish: Produsentens overflatekvalitetskontroll er viktig ettersom mikroriper eller flekker påvirker lysreflektansen..
– Miljømotstand: Miljømessig egnethet når det brukes som emballasjemateriale eller konstruksjon(resirkulerbarhet, værbestandighet)Du må sjekke.
I bilindustrien hvor vektreduksjon er viktig 1060 Listen er en innvendig del av maskinrommet, Konfigurasjon av varmevekslingssystem, Kan brukes som basismateriale for utvendige elementer.
I byggefeltet, takmaterialer, Brukes som basismateriale for utvendige paneler, gir tilstrekkelig styrke og korrosjonsbestandighet samtidig som vekten reduseres..
praktiske tips
– Ved bruk i bildeler: Behov for å evaluere termisk tretthet og vibrasjonsegenskaper
– Ved bruk i arkitektoniske deler: Bekreftelse på værbestandighet og UV-bestandighet
I praktisk beslutningstaking 1060 Ulike 1xxx serier ved valg av strips(1050, 1100)Ina 3xxx-serien(3003)Det er viktig å tydelig forstå forskjellen mellom.
Sammenligningstabellen nedenfor oppsummerer de generelle egenskapene til hver legering..
å oppsummere, 1060sølv elektrisk ledningsevne, korrosjonsbestandighet, Utmerket i bearbeidbarhet, Forskjellen mellom 1050 og 1100, som har en liten forskjell i renhet, utgjør en forskjell i ytelse., 3003Sammenlignet med , er det en forskjell når det gjelder balanse mellom styrke og korrosjonsbestandighet..
Valg av legering bør skreddersys til egenskapene som kreves for den spesifikke applikasjonen..
Huawei Aluminium Co., Ltd.regnes som en av de ledende leverandørene i Kina som produserer et bredt spekter av rene aluminiumsmaterialer i 1xxx og 3xxx-serien..
høy renhet aluminiumslist, Ark, Vi har en mangfoldig portefølje av aluminiumsprodukter, inkludert sears og tynne plater., Vi bygger et leveringsnettverk til det globale markedet..
ISO 9001 Vi driver en produksjonsprosess som er i samsvar med kvalitetsstyringssystemet og miljøstyringssystemet., Supply chain management og sporbarhet(sporbarhet) Vi satser på å styrke.
Nøkkelfunksjoner
– Bredt utvalg av legeringer: 1xxx serien(høy renhet), 3xxx serien(Balanse mellom styrke og korrosjonsbestandighet) osv.
– Høykvalitets stripe/ark produktlinje: Ulike tykkelser og bredder, Tempereringsalternativer tilgjengelig
– Global forsyningskjede: Har internasjonale sertifiseringer og har et stort utenlandsk kundestøttenettverk
– Kvalitetsstyringssystem: Verifikasjon og sluttinspeksjon på hvert trinn i prosessen
Huawei Aluminium 1060 Den har kapasitet til å produsere rene aluminiumslister., Tykkelse i henhold til kundens bestillingsspesifikasjoner, bredde, Vi justerer temperament osv. og leverer det..
På produksjonsgulvet vektlegges følgende kvalitetskontrollaktiviteter:.
For Huawei Aluminium, Vi leverer stabilt materialer til mange globale kunder., Den er også sterk når det gjelder teknisk støtte og ettersalgsservice..
1060 1xxx-serien, inkludert strips, er hovedsakelig foretrukket i bransjer med høye krav til renhet og bearbeidbarhet, så, Prosessstabilitet ved valg av leverandør, leveringsfrist, Pakkemetode, MOQ(Minimum bestillingsantall) Forhold som f.eks.
I praksis blir alle punkter spesifisert i spesifikasjonene systematisk kontrollert og, Hvis mulig, er det tilrådelig å motta og teste prøvemateriale først..
spesielt 1060 Fordi forskjellen i bearbeidbarhet av strimler øker avhengig av tykkelsen,, Kutte-/formingstester under faktiske bruksforhold er avgjørende..
Følgende tabell er 1060 Dette er en oppsummering av representative spesifikasjoner og dataeksempler for rene aluminiumslister..
Når du faktisk bestiller, må du sjekke det siste databladet utstedt av produsenten..
| element | maksimalt tillatt(%) |
| Al(hovedingrediens) | 99.6% mer |
| Fe | ≤ 0.4% |
| Og | ≤ 0.4% |
| Cu | ≤ 0.05% |
| Mn | ≤ 0.05% |
| Zn | ≤ 0.04% |
| Små mengder elementer som Ti | liten mengde tillatt |
referanse: Denne tabellen gir typiske områder. Sørg for å sjekke databladene for hver leverandør.
| Temperament | strekkgrense (MPa) | strekkfasthet (MPa) | forlengelse (%) | note |
| O | 10–20 | 60–120 | 25–40 | Maksimer duktiliteten |
| H14 | 25–40 | 90–130 | 15–30 | Bearbeidbarhet balanse |
| H24 | 30–45 | 95–125 | 15–28 | Høy stabilitet |
hoved-: Tallene i tabellen representerer generelle trender., Du må følge de faktiske tallene fra produsentens datablad..
De spesifikke verdiene for tykkelse og bredde varierer avhengig av forespørselen fra bestillerselskapet., Du må sjekke leverandørens prosessegenskaper..
1) 1060 Hva er de viktigste fordelene med rene aluminiumslister??
– Høy elektrisk og termisk ledningsevne på grunn av høyrent aluminium
– Utmerket bearbeidbarhet og utmerket duktilitet muliggjør presis skjæring/forming
– Utmerket korrosjonsbestandighet og resirkulerbarhet
– Mekaniske egenskaper kan justeres for å passe applikasjonen med ulike tempereringsalternativer
2) 1060klasse 1050 Hva er forskjellen mellom?
– Forskjellen i renhet er liten, men 1060 har litt høyere renhet., Det kan være små forskjeller i elektrisk ledningsevne.. Generelt er begge legeringene mye brukt innen elektronikk/emballasje/reflekterende materialer., 1060 kan være foretrukket hvis høyere renhet og stabil behandling er nødvendig.
3) 1060 Hvilken overflatefinish kan stripen oppnå etter beising??
– Matte, glans, Ulike overflatebehandlinger som reflekterende finish er mulig., Mal etter behov, Oksidasjonsbehandling(Inkludert sylting eller ikke)Du kan også søke i tillegg. Overflatefinishen bør velges i henhold til sluttbruk og miljø..
4) Hva er viktige faktorer å vurdere når du velger leverandør??
– Konsistens av kjemisk sammensetning og datablad
– Nøyaktige spesifikasjoner av temperament og tykkelse/bredde
– Overflatekvalitet og enten syltet eller ikke
– Leveringsfrist, MOQ, Tilgjengelighet av prøver?
– Kvalitetssertifisering og ESG(miljø, samfunn, styringsstruktur) Overholdelse av standarder
– Kundestøtte og globalt logistikknettverk
5) Hva er styrkene til Huawei Aluminium??
– Bred portefølje av materialer fra 1xxx- og 3xxx-seriene
– Høy kvalitet 1060 Kvalitetskontroll basert på båndproduksjonsevne og internasjonal sertifisering
– Globalt leveringsnettverk og stabil forsyningskjede
– Levering av skreddersydde løsninger og teknisk support
1060 Ren aluminiumslist brukes ikke bare i elektrisitets- og kraftfelt, men også i varmeveksling gjennom hovedegenskapene til høyrent aluminium., reflektor, emballasjemateriale, Det er et materiale som er stabilt brukt i ulike bransjer som lette konstruksjonsmaterialer..
Den er egnet for å produsere presise deler basert på utmerket bearbeidbarhet og duktilitet selv i tynn tykkelse., Styrker i form av elektrisk ledningsevne og korrosjonsmotstand fortsetter å gi verdi..
bare temperament, tykkelse, Fysiske egenskaper varierer mye avhengig av valg av bredde., Spesifikasjonsdesign skreddersydd for sluttbruk er nødvendig.
Materialer er valgt basert på datablad og kvalitetskontrollsystemer fra pålitelige leverandører som Huawei Aluminium., Det er tilrådelig å vurdere prøvetesting og langsiktig leveringsstabilitet..
Denne tilnærmingen sikrer designnøyaktighet og produksjonsstabilitet., Og det vil i stor grad forbedre kvalitetspåliteligheten til sluttproduktet..
Del med PDF: nedlasting
Legg igjen et svar